Výživový doplnok

Je výživový doplnok s obsahom 450 mg diosmínu a 50 mg hesperidínu.

 

V ponuke sú dve veľkosti balenia: 60 + 10 tabliet ZADARMO a 100 + 20 tabliet ZADARMO.

 

Zloženie

Diosmín; objemové činidlá: mikrokryštalická celulóza (celulózový gél), uhličitan vápenatý; hesperidín; objemové činidlo: kukuricný škrob; stabilizátor: polyvinylpyrolidón; protihrudkujúce látky: stearan horečnatý, mastenec; hydroxypropylmetylcelulóza; zahusťovadlo: sodná soľ karboxymetylcelulózy (celulózová guma); farbivo: oxid titaničitý; stabilizátor: želatína; protihrudkovacia látka: koloidný oxid kremičitý; hydroxypropylcelulóza; odpeňovacie činidlo: polyetylénglykol; farbivá: meďnaté komplexychlorofylov a chlorofylínov, karmín.
 

Zložky Obsah / 1 tbl. % RHP*
Diosmin (mikronizované) 450 mg
Hesperidín (mikronizované) 50 mg

* RHP – referenčná hodnota príjmu, – RHP nie je stanovená

dávkovanie

Odporúčaná denná dávka je 1x denne 1 tableta. Tablety sa prehĺtajú celé, nerozhryzené. Zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Nepoužívajte pri známej precitlivenosti na ktorúkoľvek zložku doplnku. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Uchovávajte pri teplote 15 – 25 °C.

Najčastejšie otázky k výživovým doplnkom MOBIVENAL micro:

Váš názov je tu
Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.
Čo znamená, že zložky výživových doplnkov MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple sú mikronizované?
Aby akákoľvek látka mohla ovplyvniť fungovanie organizmu, musí sa najskôr rozpustiť v tráviacom trakte, až potom sa vstrebe do krvného obehu a potom sa objaví jej účinok. Na podporu rozpustnosti bioflavonoidov, ktoré sú ťažko rozpustné, sa používa pri výrobe tzv. mikronizácia. Laicky povedané, jednotlivé častice sa „rozomelú“ na čo najdrobnejšie kúsky. V produkte MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro simple je priemerná veľkosť častíc cca. 1,8 mikrónov a 80 % častíc je menších než 3,5 mikrónov, vďaka čomu sa vstrebe väčšie množstvo obsiahnutých látok do ľudského organizmu. Viac sa o mikronizácii dočítate tu.
Aká je charakteristika zložky diosmín a hesperidín, ktoré sú súčasťou výživového doplnku MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple?
Obidve zložky patria do skupiny citrusových flavonoidov. Patrí do skupiny bioflavonoidov, ktoré sa hojne nachádzajú v citrusovom ovocí. Jeho blízki príbuzní majú tiež mnoho priaznivých vlastností a konkrétne hesperidín (obsiahnutý taktiež vo výrobkoch Mobivenal) často tvorí s diosmínom nerozlučnú dvojicu vo vybraných preparátoch na výživu nôh. Hesperidín sa extrahuje z plodov citrusov patriacich do čeľade Rutaceae, ktoré sú podobné malým pomarančom. Pestujú sa najmä v Španielsku, Severnej Amerike a v Číne. Zbierajú sa nezrelé plody, ktoré sa pred extrakciou flavonoidov sušia na slnku. Flavonoidy majú preukázaný antioxidačný efekt (zhášajú voľné radikály) a môžu napomáhať tlmiť zápal a bojovať s vírusovými infekciami.
Ktorý z výživových doplnkov MOBIVENAL® obsahuje zložku escín?
Escín obsahuje výživový doplnok MOBIVENAL® micro, spolu so zložkami diosmínom a hesperidínom. Escín sa ako prírodná zložka výživového doplnku MOBIVENAL® micro získava zo semien pagaštanu konského – lat. Aesculus hippocastanum.
Aké je dávkovanie výživových doplnkov MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple?
Referenčná hodnota príjmu (čiže odporúčaná denná dávka) je 1 tableta 1 x denne. Tablety sa prehĺtajú celé, nerozhryzené. Tabletu je potrebné zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Je nutné dodržiavať nejaké všeobecné pravidlá alebo obmedzenia pri užívaní výživových doplnkov MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple?
Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nepoužívajte pri známej precitlivenosti na jednotlivé zložky prípravku. Skladujte mimo dosahu malých detí. Prípravok chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Skladujte pri teplote 15 – 25 °C. Čo sa týka jedla, nejestvujú žiadne obmedzenia, ktoré by sa týkali užívania prípravkov MOBIVENAL® s jedlom alebo po jedle, prípadne na jeho užívanie s prestávkami alebo bez prestávok v užívaní (nie sú stanovené žiadne cykly ani kúry, kde by bola potrebná prestávka v užívaní).
Jestvuje viacero vernostných klubov/programov MOBIVENAL
Nie, jestvuje už len jeden online vernostný klub MOBIVENAL® zverejnený spolu s pravidlami na stránke mobivenal.sk
Kde je možné zakúpiť MOBIVENAL® micro a/alebo MOBIVENAL® micro Simple?
V každej dobrej lekárni na Slovensku, ako aj vo vybraných e-lekárňach.
Čo s nepoužitým balením výživových doplnkov MOBIVENAL® micro a/alebo MOBIVENAL® micro Simple po uplynutí minimálnej trvanlivosti (po expirácii)?
Nepoužité prípravky vráťte do lekárne.
Dajú sa nájsť výživové doplnky MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple aj na Facebooku?
Áno, na slovenskej Facebook stránke