VIEME, AKO NA LENIVOSŤ! NOHY PREDSA POTREBUJÚ POHYB

 

Pravidelný pohyb zlepšuje kondíciu nôh. No ako sa naštartovať a prekonať lenivosť? Máme tipy, s ktorými sa vám to podarí!

Donedávna väčšina z nás trávila čas predovšetkým doma v teple domova, čo mohli pocítiť aj naše dolné končatiny. Strata pohybu totiž môže súvisieť nielen s pribúdajúcou váhou, ale aj so stratou bežnej kondície, a to nielen našich nôh. Možno ste si aj vy všimli, že ak ste po nejakom čase zamierili na dlhšiu prechádzku alebo túru, nepocítili to len vaše lýtka, ale aj bedrové kĺby, ktoré tak dali na známosť, že sú stále prítomné. A tak by to určite nemalo byť. Lenže, čo ak aj vy vnútorne zápasíte s lenivosťou, ktorá vás presviedča, že sedieť pred televízorom je lepšie?

Zmeňte NIE za ÁNO

  1. Buďte k sebe úprimní

Najhoršie je začať a spraviť prvý krok. Nebojte sa ho. Najlepšie spravíte, ak sa nad sebou zamyslíte a začnete byť k sebe úprimní. Kam vás dostala vaša lenivosť? Prečo prekonala ona vás a nie vy ju? Chcete takto ďalej žiť a ako dlho ešte? Čo ste s lenivosťou získali – väčšie pohodlie, no horšiu kondíciu? Nadbytočné kilogramy? Menej zážitkov? Menej pozitívnych emócií? Menej spokojného ja? A nemáte pocit, že si zaslúžite viac?

  1. Začnite malým krokom

Ako sa hovorí, odhryznite si len malé sústo, väčšie by ste možno na začiatok nezvládli a zbytočne by vám to naštrbilo motiváciu. Pomaly ďalej zájdete, a preto sa držte tejto múdrosti. Už to, že vykročíte zo svojho tieňa znamená plus pre vaše zdravie, plus pre vašu psychiku a plus pre vašu celkovú kondíciu. Na začiatok postačí aj 15-minútová prechádzka len niekde v okolí…

  1. Zmeňte svoje nastavenie

Každý človek má nejaké veci alebo aktivity, ktoré nepatria medzi jeho obľúbené. A žiaľ, veľmi častou ľudskou vlastnosťou je, že tieto nemilé veci či aktivity odsúvame najlepšie na neurčito. No ak zmeníte svoje nastavenie (myslenie), možno sa prekvapíte, ako ľahko môžete zvládať hoci aj menej príjemné záležitosti. V prípade lenivosti pri fyzických aktivitách odporúčame, aby ste do svojho denného programu zahrnuli pohyb. Nie večer a možno ani nie poobede. Čo takto skúsiť zacvičiť si ráno hneď po prebudení? Strečing pomôže zlepšiť vašu náladu hneď z rána a zároveň budete mať zo seba lepší pocit, že to, čo ste doteraz odkladali, hravo zvládate už na začiatku dňa.

  1. Vpustite si do života nadšenie, energiu a motiváciu

A podeľte sa o ne so svojím okolím! Nezabúdajte, že čokoľvek si pustíte do svojej mysle a života, ovplyvní vás. Staňte sa motivátorom ostatných alebo sa inšpirujte a obklopujte ľuďmi, ktorí majú pozitívnej motivácie na rozdávanie, aby vás dostatočne „nakazili“ svojim životným štýlom či nastavením.

  1. Odmeňte sa

Aby ste podporili svoju motiváciu, nemal by vám chýbať cieľ (resp. viacero čiastkových cieľov), no ani odmena za jeho (ich) dosiahnutie. Preto si vopred premyslite, čo bude pre vás to naj. Veď predsa vy viete najlepšie, čo na vás platí. No nezabudnite, že aby vás nohy poslúchali, možno by ich nebolo na škodu odmeniť cielenou výživou už na začiatku, a to napríklad v podobe Mobivenalu micro alebo Mobivenalu micro Simple. Spoločne sa tak môžete prepracovať k tomu novému vysnívanému bicyklu, skvelému batohu alebo o konfekčné číslo menšiemu oblečeniu. Fantázii sa medze nekladú! J

Chcete vedieť viac? A dopriať nohám cielenú výživu? Sledujte nás na stránkach www.mobivenal.sk a www.mojenohy.sk, nájdete nás aj na Facebook stránke Mobivenal.

* Výživový doplnok. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej a vyváženej stravy.

Zdieľať na