SÚ PRE VAŠE NOHY CITEĽNÉ TEPLOTNÉ ROZDIELY?

Vonku zima a v interiéri vykúrené miestnosti. Prechody medzi nimi s rozdielnymi teplotami vzduchu môžu zvýrazniť nepríjemné pocity v nohách.

Plus mínus 20 stupňov Celzia

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že v tomto ročnom období sa musí náš organizmus vysporiadať s pobytom vonku a vo vnútri? A nohy sa môžu správať po svojom. Veď napokon, vonku môžu byť teploty rovné mrazu a doma teplo nad 20 stupňov Celzia.

Chlad zhoršuje prekrvenie a zvýšená vlhkosť odvádza teplo ešte viac, čím sa všetko len zhoršuje. Vtedy podvedome hľadáme pokoj a suché teplo, ktoré zlepšia prekrvenie dolných končatín, čím sa ich nepohodlie zmierni.

Opúchajú aj vám?

Veľmi častými sprievodnými prejavmi v zimnom období sú najmä opuchy nôh, a to najmä v interiéri po vyzutí zimnej obuvi. Niekedy len v oblasti členkov, no častokrát v celej lýtkovej oblasti. Možno sa to stalo už aj vám, že ste mali problém obuť si svoje zimné topánky späť na nohy po tom, ako ste nejaký čas strávili vo vyhriatom interiéri.

Možná voľba proti nepohodliu v nohách

Stále platí, že Mobivenal micro a Mobivenal micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený aj o 30 mg escínu (prírodný výťažok z Pagaštanu konského) v jednej tablete. Flavonoidy diosmín a hesperidín majú antioxidačný účinok, takže môžu napomáhať tlmiť zápal. Escín môže napomáhať redukovať zápal a opuch.

Chcete vedieť viac? Sledujte nás na stránkach www.mobivenal.sk a www.mojenohy.sk, nájdete nás aj na Facebook stránke Mobivenal.

Zdieľať na