RIZIKOVÉ POVOLANIA SMERUJÚCE K NEPOHODLIU NÔH

Jednou z najčastejších príčin nepohodlia nôh býva celodenné státie. Ak sú dolné končatiny pravidelne vystavované zvýšenej námahe, prejavuje sa to ich únavou, nepohodlím či opuchom. Nepríjemným pocitom sa vyhnete pravidelnou starostlivosťou o vaše nohy.

Kto patrí do ohrozenej skupiny?

Medzi rizikové povolania, ktoré môžu viesť k nepohodliu nôh až ku kŕčovým žilám patria tie, pri ktorých veľa stojíte na jednom mieste. Do tejto skupiny zaraďujeme napríklad kuchárov, kaderníčky, lekárov pri operáciách či predavačky za putom. Ohrození sú aj ľudia, ktorí veľa chodia ako napríklad čašníci alebo aj tí, ktorí celý deň sedia napríklad za počítačom. Nie nadarmo sa hovorí všetkého veľa škodí alebo všetko s mierou.

Ako si pomôcť?

Optimálna je zlatá stredná cesta, teda inak povedané, všetko treba dávkovať s mierou.

Ak v práci veľa stojíte, určite to musíte kompenzovať aj pohybom. Prísť z práce a sadnúť si pred televíziu nebude ten správny spôsob ako nohám uľaviť.

Aj tí čo veľa chodia, by mali dolné končatiny rozhýbať inými, špeciálnymi cvičeniami. Ideálne sú napríklad obrátené polohy – stojka, sviečka alebo si len jednoducho oprite nohy o stenu na 5-15 minút denne. Pomôžu vám aj krúživé pohyby v členkoch, kolenách a bedrách.

Ak si v tejto oblasti neviete rady, obráťte sa na osobného trénera vo vašom okolí, ktorý vám určite zopár zaujímavých možností cvičenia ukáže.

Ako sa ešte vyhnete nepohodliu nôh?

Pri dlhom sedení si nohy vyložte na vyvýšenú podložku, často vstávajte a poprechádzajte sa, nedávajte pri sedení nohu cez nohu, sprchujte si nohy striedavo studenou a teplou vodou, pričom končite studenou, pravidelne sa hýbte a športujte, zdravo sa stravujte, noste pohodlnú obuv, pite aspoň dva litre tekutín denne a preventívne užívajte cielenú výživu s obsahom aktívnych látok diosmín a hesperidín, ktoré majú antioxidačný účinok, takže napomáhajú tlmiť zápal.

Ideálna voľba pre cielenú výživu

Výživové doplnky  MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple obsahujú aktívne látky diosmín a hesperidín, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete (prírodný výťažok z Pagaštanu konského, ktorý prispieva k normálnej činnosti cievnej sústavy). 

Výživové doplnky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný.

Chcete vedieť viac? Sledujte nás na stránkach www.mobivenal.sk a www.mojenohy.sk, nájdete nás aj na Facebook stránke Mobivenal.

Zdieľať na