NEPOHODLIE NÔH A OBUV

Nepohodlie nôh môže spôsobiť veľa faktorov a jedným z nich je aj nesprávna obuv. Nákupu topánok by ste mali venovať vždy dostatok pozornosti a času s ohľadom na zdravie a pohodlie vašich nôh. Úplne nevhodné sú napríklad malé alebo príliš úzke topánky alebo tiež príliš tenká a nepoddajná podrážka.

Pohodlná obuv

Obuv by mala byť pohodlná, nikde by nemala tlačiť a vhodný je opätok s maximálnou výškou 2 – 4 cm. Ak vaše nohy trpia nepohodlím, mali by ste mať na výber obuvi prísnejšie kritériá. Nohám prospieva anatomicky tvarovaná výstelka s antibakteriálnou úpravou a dobrou absorpciou vlhkosti. Nohy by sa mali počas dňa aj vetrať, tak celodennú obuv alebo prezuvky voľte vzdušné. Hlavným kritériom je pevnosť topánky, silná a dostatočne pružná podrážka, ktorá pomáha pri zdravej chôdzi. Mala by byť zaoblená a nemala by sa ľahko ohýbať.

Opätky

Existujú situácie, kedy si jednoducho opätky musíte dať. Ale aj vysoké topánky môžete nakupovať s rozumom. Opätky nad 6 centimetrov spôsobujú niekoľkonásobne väčší tlak na špičku nôh ako nízke topánky. Klenba topánky je tiež veľmi dôležitá. Ak je neprirodzená, tak nohy začnú v topánkach bolieť takmer okamžite. Pri chôdzi v opätkoch si tiež dávajte pozor na zranenia, hrozia vám oveľa častejšie.

Náš tip

Obuv kupujte v poobedných až večerných hodinách. Cievy sú v tomto čase voľnejšie a v nohách je viac vody, čiže sú väčšie. Ak si skúšate a kupujete obuv ráno, nemusí vás tlačiť, ale podvečer už môže byť všetko inak.

Vnútorná výživa je tiež dôležitá

Zle zvolená obuv vám okrem nepohodlia nôh môže pri dlhšom používaní spôsobiť až nepríjemné bolesti chrbta či hlavy. Okrem vhodne zvolenej obuvi, aby sa vaše nohy mali ako v bavlnke im určite doprajte aj vnútornú výživu vo forme výživových doplnkov Mobivenal.

Výživové doplnky  MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple obsahujú aktívne látky diosmín a hesperidín, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete (prírodný výťažok z Pagaštanu konského, ktorý prispieva k normálnej činnosti cievnej sústavy).

Výživové doplnky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple sú slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný.

Chcete vedieť viac? Sledujte nás na stránkach www.mobivenal.sk a www.mojenohy.sk, nájdete nás aj na Facebook stránke Mobivenal.

Zdieľať na