MYSLITE NA VÝŽIVU NÔH UŽ PRED CESTOU NA DOVOLENKU

Sezóna tohtoročných letných dovoleniek je tu. Veľa Slovákov pozná svoju destináciu, aké cestovné poistenie uzavrie aj čo si zbalí do batožiny. Podceniť prípravu na dovolenku sa nevypláca, no okrem nevyhnutných vecí by mala zahŕňať aj tie potrebné. Jednou z nich je aj včasná cielená výživa nôh, ktorú mnohí zanedbávajú. A pritom dolné končatiny trpia najviac pri ceste autom, autobusom, vlakom či lietadlom.

Výživové doplnky Mobivenal micro simple a Mobivenal micro sú vyhľadávané Slovákmi, ktorí dbajú na dostatočnú a cielenú výživu svojich nôh. Ich kondícia sa môže zhoršovať nielen s pribúdajúcim vekom, ale aj vplyvom dlhého státia, sedenia alebo častého či dlhodobého cestovania. A cesta na letnú dovolenku nie je žiadnou výnimkou.

Let je najväčšou záťažou

Nie je nezvyčajné, že nohy počas dlhého cestovania zväčšia svoj objem. Dokonca až tak, že ak sú bez topánok, je problém si ich obuť späť. Limitovaný pohyb počas cestovania vyvoláva nepohodlie až napätie, čo je spôsobené zlým prúdením krvi a jej hromadením v oblasti členkov a lýtok.

Navyše, pri ceste lietadlom je potrebné počítať aj s ďalšími faktormi, ktoré prispievajú k zhoršenému komfortu. Znížená vlhkosť vzduchu v lietadle vzniká asi po 30 minútach letu, z priemerných 60–70 % na čerstvom vzduchu klesá zhruba na tretinu. To vedie k dehydratácii organizmu a k zníženiu viskozity krvi v organizme. Dehydratáciu spôsobuje aj príjem nevhodných tekutín s obsahom kofeínu ako aj nadmerná konzumácia alkoholických nápojov.

Hypoxia – teda menšie až nedostatočné množstvo kyslíka pre telesný metabolizmus, než na aký je organizmus zvyknutý – je vo všetkých lietadlách. Spôsobuje ju pokles atmosferického tlaku vzduchu a tým aj parciálneho tlaku kyslíka v kabíne lietadla, v závislosti od danej výšky letu.

Pripravte svoje nohy do skvelej formy, aby cestu hoci aj lietadlom zvládli komfortnejšie. Výživu im doprajte ideálne už mesiac pred cestou.

Možná voľba Slovákov

Dostupnými výživovými doplnkami s obsahom aktívnych látok diosmín a hesperidín sú prípravky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete (prírodný výťažok z Pagaštanu konského). Flavonoidy diosmín a hesperidín majú antioxidačný účinok, takže môžu napomáhať tlmiť zápal. Escín môže napomáhať redukovať zápal a opuch.

Výživový doplnok MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný.

Viac informácií o výživových doplnkoch Mobivenal nájdete na stránke www.mobivenal.sk, alebo na Facebook stránke Mobivenal: https://www.facebook.com/mobivenal/.

Zdieľať na