UNAVENÉ NOHY? TOTO SÚ VAŠE RADY, KTORÉ POMÁHAJÚ

Ak sa aj vaše nohy občas zmenia na pomyselné ťažké balvany a hľadáte informácie, ako by ste im mohli pomôcť, poradíme vám. Všetko potrebné nájdete na www.mojenohy.sk.

Sú situácie, kedy nohy jednoducho vypovedávajú službu. Cítime to hneď, pretože sa nevieme dobre pohybovať, prípadne pri každom kroku pociťujeme bolesti. Možno sa to všetko začína nenápadne pocitom ťažkých nôh, miernymi opuchmi na sklonku dňa. Mávneme rukou, veď sme veľa chodili, stáli alebo dlho sedeli či cestovali. Áno pri všetkých týchto činnostiach, ak ich vykonávate dlhodobo a často môžete pociťovať prvé nepríjemné príznaky žilových ochorení.

Cvičenie pomáha

Aby sa kondícia nôh zmenila k lepšiemu, je dôležité zmeniť zaužívaný životný štýl. Vítaný je pohyb a najmä špeciálne cviky a procedúry, ktoré aktivujú a posilňujú svalovú pumpu lýtkových svalov. Existujú cviky, ktoré posilňujú svalovú pumpu lýtkových svalov. Zaraďujeme sem napríklad imitovanie šliapania na bicykli v ľahu, strihanie s vystretými nohami nad zemou, krúženie v členkoch, napínanie a naťahovanie chodidiel a prstov k sebe a od seba, chodenie na pätách, chodenie na špičkách, prenášanie hmotnosti zo špičky na pätu a naspäť a podobne.

Na podstránke https://mojenohy.sk/cvicenie-terapie-a-liecba/ nájdete konkrétne cviky na každý deň. Stačí 5 minút denne a vaše nohy vám budú vďačné. Odvážni to môžu skúsiť aj viac krát za deň 🙂

Najčastejšie otázky

Niekedy hľadáme odpovede na otázky, ktoré trápia aj iných. A preto nie je vylúčené, že medzi týmito najčastejšími otázkami nájdete aj tú svoju.

Zaujímavé fakty

  • Na jeden krok musíte zapojiť až 200 svalov.
  • Priemerný človek spraví okolo 100 000 míľ (160 934 km) počas svojho života.
  • Palec na nohe nesie väčšiu váhu ako ktorýkoľvek iný prst, je to asi 40 % celkovej telesnej hmotnosti.
  • Ľudské nohy majú zhruba 500 000 potných žliaz a môžu produkovať viac ako pol litra potu denne.
  • Celková dĺžka všetkých krvných ciev v ľudskom tele (vrátane tých v nohách) je približne 100 000 km, pričom najväčšou krvnou cievou je aorta.
  • U dospelého človeka cirkuluje denne krv na dráhe dlhej zhruba 19 000 km. To je ako precestovať Zem z východu na západ cez najširšiu časť Tichého oceánu.

Chcete vedieť viac? Sledujte nás na stránkach www.mobivenal.sk a www.mojenohy.sk, nájdete nás aj na Facebook stránke Mobivenal.

Zdieľať na