KEĎ SÚ MALÉ EŠTE MENŠIE. AKO PROSPEŠNÁ JE MIKRONIZÁCIA?

Mikronizácia vo výživových doplnkoch, akým je Mobivenal micro a Mobivenal micro simple, prináša benefity pre zdravie človeka. Ako prebieha a čo prináša?

Zrejme ste už tento pojem zachytili v niektorom z našich príspevkov na Facebooku alebo web stránke www.mobivenal.sk, len možno neviete presne, o čo konkrétne ide. Prečo sú mikronizované vitamíny či iné výživové doplnky lepšie pre ľudský organizmus? Jednoduchou odpoveďou je, že pre ich lepšiu vstrebateľnosť.

Mikronizácia je cielený výrobný proces, počas ktorého sa šetrným mechanickým rozdrobením častíc na veľkosť niekoľkých mikrometrov dosahuje niekoľkonásobné zväčšenie ich povrchu.

Vďaka takémuto zväčšeniu povrchu častíc sa dosahuje zvýšenie rozpustnosti a vstrebateľnosti ťažšie rozpustných látok v tráviacom trakte človeka. Aby akákoľvek látka mohla ovplyvniť fungovanie organizmu, musí sa najskôr rozpustiť v tráviacom trakte, až potom sa vstrebe do krvného obehu a tak sa objaví jej účinok.

Mikronizácia a Mobivenal

Priemerná veľkosť častíc vo výživovom doplnku MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je cca. 1,8 mikrónov, pričom 80 % častíc je menších než 3,5 mikrónov. Len na porovnanie, pri produktoch s väčšou veľkosťou častíc dochádza ku vstrebaniu menšieho množstva látky do organizmu. Inak povedané, organizmus vyťaží menej z tablety, ak nie je mikronizovaná. Preto je dôležité všímať si aj to, či je daný produkt mikronizovaný a aké veľké, resp. malé sú jeho častice. Veď predsa chcete pre svoj organizmus maximum. K mikronizácii Mobivenalu disponujeme aj certfikátmi akosti, ktoré stanovujú namerané veľkosti jednotlivých častíc. Pozrieť si ich môžete na tejto stránke.

Pre nohy ako v bavlnke

Výživové doplnky s obsahom aktívnych látok diosmín a hesperidín, medzi ktoré patria aj MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple, sú Slovákmi vyhľadávanou dvojkombináciou už od roku 2012, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg aescínu v jednej tablete (prírodný výťažok z Pagaštanu konského). Flavonoidy diosmín a hesperidín majú antioxidačný účinok, takže môžu napomáhať tlmiť zápal. Aescín môže napomáhať redukovať zápal a opuch.

Chcete vedieť viac? Sledujte nás na stránkach www.mobivenal.sk a www.mojenohy.sk, nájdete nás aj na Facebook stránke Mobivenal.

Zdieľať na