ČO SA SKRÝVA ZA DIOSMÍNOM, HESPERIDÍNOM A ESCÍNOM?

Zaujíma vás, aké účinné látky, ktoré sú súčasťou niektorých rastlinných zložiek obsahujú výživové doplnky Mobivenal micro a Mobivenal micro Simple? Prinášame vám exkluzívny pohľad do ich zákulisia.

Hovorí sa, že čo do zdravia investujeme, to nám v dobrom vráti. Zďaleka však nejde len o konzumáciu vyváženej stravy bohatej na ovocie a zeleninu, pretože nemusí obsahovať dostatok dôležitých vitamínov alebo minerálnych látok pre zaťažovaný organizmus. Možno si ich preto aj vy dopĺňate formou multivitamínov na prírodnej báze. A myslíte takto aj na svoje nohy a dbáte o ich výživu? Ak nie, možno práve teraz nastal ten správny čas.

Dlhé a časté sedenie, státie či cestovanie nohám príliš neprospieva, preto si zaslúžia vašu extra pozornosť, aby sa tešili dobrej kondícii.

Diosmín a hesperidín = dvojitá sila z prírody

Súčasťou výživových doplnkov Mobivenal micro a Mobivenal micro simple sú aktívne látky diosmín a hesperidín (v pomere 450 mg a 50 mg). Flavonoidy diosmín a hesperidín majú antioxidačný účinok, takže môžu napomáhať tlmiť zápal. Obidve zložky patria do skupiny citrusových flavonoidov nachádzajúcich sa v citrusovom ovocí. Jeho blízki príbuzní majú tiež mnoho priaznivých vlastností a konkrétne hesperidín (obsiahnutý taktiež vo výrobkoch Mobivenal) často tvorí s diosmínom nerozlučnú dvojicu vo vybraných preparátoch na výživu nôh. Hesperidín sa extrahuje z plodov citrusov patriacich do čeľade Rutaceae, ktoré sú podobné malým pomarančom. Pestujú sa najmä v Španielsku, Severnej Amerike a v Číne. Zbierajú sa nezrelé plody, ktoré sa pred extrakciou flavonoidov sušia na slnku.

Aescín naviac v Mobivenale micro

Tridsať miligramov aescínu obsahuje výživový doplnok Mobivenal micro, spolu s aktívnymi látkami diosmínom a hesperidínom (450 mg a 50 mg). Aescín sa ako prírodná zložka získava zo semien pagaštanu konského – lat. Aesculus hippocastanum.

Mikronizované čiastočky pre lepšie vstrebanie

Aby akákoľvek látka mohla ovplyvniť fungovanie organizmu, musí sa najskôr rozpustiť v tráviacom trakte, až potom sa vstrebe do krvného obehu a tak sa objaví jej účinok. Na podporu rozpustnosti bioflavonoidov, ktoré sú ťažko rozpustné, sa používa pri výrobe tzv. mikronizácia. Laicky povedané, jednotlivé častice sa „rozomelú“ na čo najdrobnejšie kúsky. V produkte MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro simple je priemerná veľkosť častíc cca. 1,8 mikrónov a 80 % častíc je menších než 3,5 mikrónov, vďaka čomu sa vstrebe väčšie množstvo obsiahnutých látok do ľudského organizmu.

Zdieľať na