CELODENNÉ STÁTIE ČI SEDENIE NIE JE PRE NOHY A TELO ZDRAVÉ

Ľudský organizmus je predurčený na pohyb a preto mu celodenné státie či sedenie nie je prirodzené. Avšak mnohí sa mu pri vykonávaní svojej profesie nevyhnú. Ak patríte do rizikovej skupiny, určite ste už zažili bolesti nôh či chrbta. Nečakajte a aktívne pristupujte ku kompenzácii a prevencii bolestí.

Opuchnuté, ťažké, unavené a boľavé nohy – mnohí to dobre poznajú. Celodenným státím zaťažujete nielen chodidlá, kĺby či chrbticu, ale trpia aj svaly, úpony či cievy. A pri státí sú to samozrejme cievy dolných končatín. Bolesti sú spočiatku len slabé až zanedbateľné, avšak neskôr sa z nich môžu rozvinúť chronické bolesti, ktoré negatívne ovplyvňujú kvalitu života.

mobivenal sedenie

Začnite hneď pri prvých príznakoch, ešte lepšie preventívne

Pri dlhom státí si sledujte svoj postoj, ktorý by mal byť pevný na oboch nohách, prácou brušných svalov spevňujte stred tela, ak môžete, robte pri práci aspoň malé pohyby alebo jednoduché cvičenia počas pauzy (napríklad s tenisovou loptičkou), nech krv prúdi, používajte kvalitnú obuv a určite pravidelne cvičte kompenzačné a uvoľňovacie cvičenia na nohy a chrbát mimo pracovnej doby – pomôžu prekrviť nohy, eliminovať opuchy a bolesti či uvoľniť chrbticu. Vyskúšajte jogu, klasický strečing či plávanie. Ak ste v cvičení začiatočníci, radšej vyhľadajte pomoc osvedčeného odborníka.

Dôležitý je aj relax a vnútorná výživa

Ak máte zamestnanie, v ktorom enormne zaťažujete nohy, naučte sa tiež pravidelne oddychovať. Pri opuchnutých nohách je prvou pomocou to, že si vyložíte nohy na niekoľko minút na vyvýšenú podložku (alebo opriete o stenu) tak, aby sa nachádzali vyššie ako srdce. V tejto polohe prúdi krv opačným smerom ako pri stoji (gravitácia), cievy si oddýchnu. V rámci relaxu vyskúšajte aj masáže alebo sa vyberte rovno do wellnesu. V každom prípade dbajte na správnu výživu, ktorá vplýva na dobrú kondíciu vašich nôh.

Cielená výživa ciev

K zlepšeniu kondície vašich ciev sa dopracujete aj vďaka cielenej výžive s obsahom aktívnych látok. Môžete ich užívať aj preventívne, nie až keď máte problémy.

Výživové doplnky  MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple obsahujú aktívne látky diosmín a hesperidín, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete (prírodný výťažok z Pagaštanu konského, ktorý prispieva k normálnej činnosti cievnej sústavy).

Výživové doplnky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný.

Chcete vedieť viac? Sledujte nás na stránkach www.mobivenal.sk a www.mojenohy.sk, nájdete nás aj na Facebook stránke Mobivenal.

Zdieľať na