AKO ZLEPŠIŤ KONDÍCIU NÔH NA DOVOLENKE

Leto patrí oddychu a dovolenkám, tak na to nezabudnite. Oddych je nesmierne dôležitý aj pre nohy, najmä pre ľudí, ktorí majú s nohami zdravotné komplikácie alebo majú prácu, ktorá nohy jednostranne zaťažuje.

Oddychujte správne

Vyložte si nohy. Myslíme to doslovne. Vyložte si nohy na vyvýšenú podložku tak, aby sa nachádzali vyššie ako srdce. Vďaka tejto polohe sa opäť správne prekrvia a prípadné opuchy ustúpia.

Cvičenie

Áno, áno, aj počas dovolenky by ste sa mali aspoň trošku hýbať. O cvikoch prospešných pre nohy sme písali napríklad v tomto článku alebo sa môžete napríklad inšpirovať aj letnými cvikmi vo vode.

Cvičte pravidelne a  správnym spôsobom, aby ste si neublížili. Ak si neviete rady, poproste o pomoc odborníka, napríklad fyzioterapeuta.

Striedavé kúpele

Chystáte sa dovolenkovať vo wellnesse? Perfektné! Určite využite na relax vašich chodidiel striedavé kúpele, ktoré sú súčasťou takmer každého dobrého wellnessu. Alebo si ich vyrobte doma v obývačke. Ponorte chodidlá do teplej vody aspoň na 5 minút, potom ich presuňte do studenej vody aspoň na 30-60 sekúnd. Tento proces opakujte podľa potreby, ale určite ho zakončite v studenej vode.

Po kúpeli si nohy osušte uterákom a potom ich uložte do tepla deky alebo teplých papučiek.

Masáže

Kto by nemiloval masáže chodidiel a nôh! Je pravda, že masáže sú pri niektorých zdravotných komplikáciách kontraindikované, ale vy ostatní si ich doprajte tak často, ako budete môcť. Zvoľte si vhodné oleje alebo masážne gély, ktoré svojim obsahom tiež pomôžu prekrveniu dolných končatín. Vyskúšajte napríklad mätové alebo eukalyptové oleje či gély.

Najlepšia masáž je masáž od profesionála, ktorý presne vie, kde má pritlačiť, aby bol efekt relaxácie čo najlepší. A vy si masáž len v pokoji užívajte.

Cielená výživa ciev

K zlepšeniu kondície vašich ciev sa dopracujete aj vďaka cielenej výžive s obsahom aktívnych látok. Môžete ich užívať aj preventívne, nie až keď máte problémy.

ýživové doplnky  MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple obsahujú aktívne látky diosmín a hesperidín, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete (prírodný výťažok z Pagaštanu konského, ktorý prispieva k normálnej činnosti cievnej sústavy). 

Výživové doplnky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný.

Chcete vedieť viac? Sledujte nás na stránkach www.mobivenal.sk a www.mojenohy.sk, nájdete nás aj na Facebook stránke Mobivenal.

 

Zdieľať na